Firma Profili

Firma Profili

1984 yılında, genç girişimci mühendisler grubu tarafından, yüzde yüz Türk sermayeli olarak kurulan Link Bilgisayar Sistemleri Yazılımı ve Donanımı Sanayi ve Ticaret A.Ş., işletmelerin satış, pazarlama, satınalma, stok yönetimi, depo-mağaza yönetimi, cari hesap, finans, üretim, bütçe planlama, insan kaynakları, sabit kıymetler ve muhasebe gibi Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) işlemlerinin entegre olarak gerçekleştirilmesini sağlayan yazılımlar geliştirmektedir.

 
Link Bilgisayar'ın dünyadaki en son teknolojileri kullanarak geliştirmeye devam ettiği yazılım paketleri, her sektörden her ölçekte şirket tarafından kullanılmaktadır. İstanbul Merkez ofisinde Türkiye çapında pazarlama, satış, danışmanlık ve eğitim faaliyetlerini yürütmektedir.

 
Ayrıca, Link paket programı kullanan işletmelerin çeşitli yazılım ihtiyaçlarını karşılamak için entegre özel yazılım çözümleri geliştiren veya kendi dikey sektör çözümlerini Link paket programlarına entegre ederek sektörel çözümler sunan İş ortağı firmalar da Link Bilgisayar dağıtım kanalı üyeleri arasındadır.

 
Link’in sahip olduğu pazar payının en büyük nedeni, Yasal Mevzuata hakimiyetidir. Link, 40 yıllık tecrübesinin yanı sıra; güçlü ürünleri ve satış sonrası kaliteli desteği ile her zaman müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmaktadır.

 
2000 yılında halka arzı gerçekleşerek, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda “LİNK” adı ile işlem gören Link Bilgisayar, ABS Qulity Evaluations kalite belgelendirme kuruluşu aracılığı ile Yazılım Tasarımı, Yazılım Geliştirme, Yazılım Satışı ve Satış Sonrası Hizmetleri konusunda ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesini almıştır.

 
Bugün Türkiye çapında 100'ü aşan çözüm ortağı ve bayisi bulunan Link Bilgisayar pazar payının %25’ine sahip olmasının yanı sıra e-Dönüşüm (e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv vb.) uygulamalarında da tartışılmaz üstünlüğünü kanıtlamıştır